Prezentuję tutaj ludzi, którzy oferują nową filozofię nauczania.

Filozofię opartą na innym podejściu do wiedzy, niż obowiązujące

do tej pory, naukowe paradygmaty.

Ważni nauczyciele

4019

W tym przedziale pragnę zaprezentować kilka postaci, od których możemy się wiele nauczyć. Ludzi posiadających wiedzę wchodzącą w głąb tematyki prezentowanej na witrynie. Tematyki, która nie tylko obejmuje wiedzę z ezoteryki, ale przybliża nam duchowość do nauki na tyle, by przestarzałe paradygmaty mogły popuścić nieco swoje sztywne ramy.

Ważnymi nauczycielami określam tutaj ludzi, którzy odważyli się przekroczyć pewne zakazane granice naukowych ram, żeby ukazać wyższą filozofię zrozumienia. Filozofię przenikania się wzajemnie ducha imaterii zgodnie z zasadami fizyki kwantowej.

Może nawet dojście do wniosku, że materia w ogóle nie istnieje, a to, co postrzegamy zmysłami naszego ciała jest tylko iluzją, która łudzi nasze ciała. Iluzją podobną do obrazu na ekranie telewizora, ekranie kinowym. Nawet tym w trzech wymiarach i przestrzennym dźwiękiem – to tylko iluzja, którą możemy sobie zafundować.

Niepokorny nauczyciel

bruce lipton 56092

Bruce Lipton

Dzięki ostatnim postępom Bruce'a Liptona w biologii komórkowej nauka obwieszcza ważny ewolucyjny punkt zwrotny. Przez prawie pięćdziesiąt lat utrzymywaliśmy się w iluzji, że nasze zdrowie i przeznaczenie były zaprogramowane w naszych genach - koncepcja ta odnosi się do determinizmu genetycznego. Podczas gdy masowej świadomości obecnie wpajany jest pogląd, że charakter czyjegoś życia jest ustalany genetycznie, radykalnie nowe rozumowanie rozwija się na wiodącej krawędzi nauki. Biolodzy komórkowi rozpoznają teraz, że otoczenie, zewnętrzny wszechświat i nasza wewnętrzna fizjologia i co najważniejsze, nasza percepcja otoczenia, bezpośrednio kontroluje aktywność naszych genów. Ten film dokonuje szerokiego przeglądu mechanizmów cząsteczkowych, którymi świadomość otoczenia wpływa na genetyczny przepis i prowadzi ewolucję organizmu.

W poszukiwaniu tajemnic życia

thumb nevton1Dr Michael Newton, doktor doradztwa personalnego, dyplomowany hipnoterapeuta prowadzący prywatną praktykę, rozwinął swoją własną technikę hipnozy by dosięgnąć ukrytych wspomnień swoich pacjentów o ich życiu po śmierci.

„Święte prawdy naszej eterycznej historii mogą być dzisiaj odkryte, ponieważ jesteśmy w stanie obejść świadomy umysł i dosięgnąć podświadomości, która nie została zanurzona w Rzece Zapomnienia. Nasza wyższa Jaźń pamięta wybiórczo nasze przeszłe tryumfy i występki, szepcząc do nas poprzez czas i przestrzeń.”

Bestseller dr Michaela Newtona „Wędrówka dusz” zaintrygował wielu czytelników swoim odkrywczym spojrzeniem na odwieczne pytania dotyczące naszego przeznaczenia po śmierci. Przedstawił śmiały i nowy koncept świata, do którego udają się dusze pomiędzy kolejnymi wcieleniami. Miejsca, w którym zdecydujemy o doświadczeniach, przez jakie przejdziemy w kolejnym ludzkim ciele, i czego zamierzamy się dzięki temu nauczyć.

Transpersonalna wizja świata i człowieka

thumb imagesKen Wilber - współczesny amerykański filozof, socjolog, psycholog, teoretyk systemów i pisarz. W swojej pracy zajmuje się kulturą, duchowością i mistycyzmem.

Jest twórcą integralnej teorii świadomości, propagatorem integralnej praktyki oraz założycielem Instytutu Integralnego. Uważany jest również za twórcę psychologii transpersonalnej. Autor wielu książek, które zostały przełożone na dwadzieścia języków. Jego prace stanowią imponującą syntezę nauki, religii, sztuki, kultury, filozofii - analizowanych z perspektywy ich ewolucji. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych współczesnych amerykańskich myślicieli. Uważany jest za twórcę prawdziwie zintegrowanego systemu filozoficznego.

Duchowość

thumb TolleEckhart Tolle urodził się w Niemczech w 1948 r., gdzie spędził pierwsze 13 lat swojego życia. Po studiach w Londynie pracował naukowo na Uniwersytecie Cambridge.

Dla otoczenia był raczej zwyczajnym człowiekiem, ale sam swoje wewnętrzne odczucia ujmuje tak: ,,Zanim osiągnąłem 30 rok życia, żyłem w stanie niemal bezustannego niepokoju przetykanego okresami zapędów samobójczych". Krótko po 29-tych urodzinach nastąpił przełom, o którym Eckhart szczegółowo opowiada w wywiadzie. Gdzie indziej o tamtym poranku wspomina pięknie: ,,Obudziło mnie ptasie ćwierkanie za oknem. Nigdy przedtem nie słyszałem takiego głosu. Miałem jeszcze zamknięte oczy, gdy zobaczyłem obraz drogocennego diamentu.

Podkategorie