Wyprawa w głąb siebie

wyprawa IWyprawa w głąb siebie to tytuł książki, który zrodził się w mojej głowie, gdy postanowiłem napisać coś więcej o sobie. Więcej o swojej ścieżce, podglądaniu innych i przeobrażaniu siebie poprzez wgląd w swoją głębszą tożsamość.

To wgląd w siebie, poprzez medytacje i różne odmienne stany świadomości, pozwolił mi stawać się innym człowiekiem. Zmieniały się moje poglądy i przekonania, bowiem doświadczając siebie z innej perspektywy niż osobowość, stajemy się innymi ludźmi.

Mój zamysł z uchwyceniem w słowa czegoś, co dawałoby jakiś rys o przeobrażaniu ludzi wkraczających na ścieżkę w ponadosobowe przestrzenie rozwoju, zrodził się w 2010 roku.

Wtedy rozmyślałem nad szablonem i informacjami, którymi chciałbym się podzielić w tej książce. Było tego dużo ponieważ oprócz swojej drogi przeobrażania zamierzałem również przytaczać doświadczenia innych ludzi, którzy wcześniej przechodzili podobne zmiany.

A ponieważ przeczytałem ogromną ilość książek z dziedziny ezoteryki, „parapsychologii”, paleoastronautyki czy też, o fenomenie UFO-logicznym – przykładów miałem bardzo dużo. Przykładów, które niejako dawały płaszczyznę odniesienia dla moich przeżyć i doświadczeń.

Posiadałem też wiele doświadczeń zgromadzonych w wyniku współpracy z medium, które za sprawą hipnozy przenosiłem do innych rzeczywistości, by od Mistrzów – duchowych istot – otrzymywać wiedzę, dużo szerszą, od pozyskiwanej drogą zmysłową.

Moje książki

b05dd5e6ee3f36bec6464db78c9f9a34Mniej więcej w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku w naszym kraju zaczęły pojawiać się artykuły prasowe na temat zjawisk niewyjaśnionych – z punktu widzenia nauki.

Pierwsze czasopismo jakim się zachwyciłem był tygodnik „Dookoła świata”. Jeden z tematów, jakie tam się przewijały to zjawiska przekraczające  znane normy, takie jak UFO, trójkąt Bermudzki  i inne niewyjaśnione za pomocą „szkiełka i oka”.

Z biegiem lat czasopism przybywało. Między innymi, takie tytuły jak: Fakty i fikcjeNieznany Świat, Nie z tej Ziemi – Czwarty Wymiar. Informacje tam przekazywane były wspaniałą „pożywką”.

Już wtedy budowałem swój świat na szerszych fundamentach jak ramy rzeczywistości ustanowione ogólnoludzkimi zasadami normalności. Z latami przybywało też książek godnych poszukiwaczy nieznanego.

Pojawiały się też kursy, szkolenia i warsztaty rozwijające tę wypartą przez naukę dziedzinę wiedzy.

Ezoteryka, religioznawstwo, filozofia i wszystkie niewyjaśnione zjawiska stawały się dla mnie „chlebem powszednim”. Potem przyszedł okres praktykowania zgłębianej teorii na różnego rodzaju szkoleniach praktycznych. Było to w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych i trwało ponad dekadę.

W tym okresie dołączyły już własne praktyki z hipnozą i medytacjami. Doświadczając różnych stanów świadomości zgłębiałem przestrzenie wyparte i wyśmiewane przez przyjęty światopogląd.

Fantazjowanie o przebudzeniu

Okladka RGB

Fantazjowanie o przebudzeniu powstało na bazie mojego „nurkowania” w najgłębsze pokłady świadomości. Przez cały rok 2014 byłem pod wpływem dużo szerszej tożsamości niż świadomość osobowa. Łamałem w ten sposób pewne zasady, które wydawały się nie do pokonania.

Wszystkim wiadomo, że terapia hipnozą zezwala na przekraczanie formy osobowości człowieka, żeby sięgać do tej transpersonalnej części jego świadomości. Wtedy otwierają się inne plany rzeczywistości dla człowieka, w których odnajdujemy głębszy sens dla swojego zaistnienia. Misję duszy, bądź jakieś przeznaczenie dające swojej wyższej formie istnienia, pewne lekcje doskonalenia.

Mnie jednak intrygowała inna penetracja swojej głębszej tożsamości. Penetracja oparta na autohipnozie, lub głębokich medytacjach, jeśli wolisz. Przez ostatnie kilka lat doskonaliłem swoje umiejętności w tym kierunku, by w minionym roku przelewać na papier swoje „fantazjowanie”. Tak powstała książka, której fragmenty udostępniam na mojej witrynie.