Wywiady z ciekawymi ludźmi, którzy przekroczyli naukowe paradygmaty,

aby odważniej wkraczać w mistyczne poznawanie rzeczywistości.

Ciekawe wywiady

fet01 17

W tym miejscu przytaczać będę wywiady z ludźmi, którzy w jakimś stopniu przyczyniają się do łamania sztywnych wzorców światopoglądowych. Łamania zastałych paradygmatów naukowych zbudowanych na siedemnastowiecznej fizyce materializmu, otaczającej rzeczywistości

Zapoznam Cię z ludźmi odważnie sięgającymi do czegoś więcej niż zezwala ten zniewalający system dogmatów. Tak, dogmatów religijnych, naukowych i wszelkich innych wzorców moralności, którymi jakże często manipuluje się uległe społeczeństwa konformistyczne.

Moim pragnieniem jest, aby wynajdywać ludzi, którym nieobce jest sięganie po wiedzę dalej niż zezwala system kształtujący tę normalną rzeczywistość. Ludzi posiadających „otwarte głowy” na dużo szersze pojmowanie rzeczywistości nad tę preferowaną ogólnie obowiązującym światopoglądem.

I nie obawiaj się, że zwiodę Cię na „manowce” moimi słowami – posłuchaj ludzi otwartych na dużo szersze pojmowanie rzeczywistości. Niech sami przemówią do Ciebie swoim własnym językiem.

A jeśli uznasz, że ich język przemawia do Ciebie, zachęcam do podzielenia się swymi uwagami. Może nawet przyczynisz się tym do wskazania kolejnych autorytetów, których idee warto propagować. Nie dla poklasku, lecz bardziej dla „powiewu” nowej myśli, wyzwolonych sposobów pojmowania tej rzeczywistości, która niby dla ułatwienia nam życia, stała się więzieniem systemu.

Teraz przemówi mój Mistrz duchowy i nie tylko…

 Istota ludzka to część całości zwanej przez nas "wszechświat", część ograniczona czasem i przestrzenią.

Doświadcza siebie, swych myśli, uczuć w oderwaniu od reszty - to jakby złudzenie optyczne jego świadomości.

Jesteśmy więżniami tego złudzenia, który ogranicza nas do naszych pragnień osobistych i sprawia, że darzymy uczuciem tylko naszych najbliższych.

Musimy z tego więzienia się wydostać.

Albert Einstein

Eckhart Tolle o sobie

Tłumaczenie Vincenty Docent (z poprawkami)

ETTV Icon About EckhartTolleJestem świadoma, że twierdzisz, iż osobista historia nie jest ważna, ale nadal chciałabym zadać Ci parę pytań na temat twojego życia i Twojej przeszłości. Jak dorastałeś? Gdzie dorastałeś i w jakim rodzaju rodziny?

Dorastałem w północno-zachodnich Niemczech do 13-stego roku życia. Mój ojciec był dziennikarzem. Moja matka, gospodynią domową. Moi rodzice rozwiedli się, kiedy miałem 12 lat. Mój ojciec wycofał się z konwencjonalnego życia i społeczeństwa. Był wczesnym autsajderem, zanim ten termin w ogóle istniał i przeprowadził się do Hiszpanii. Moi rodzice rozwiedli się. Mój ojciec wyjechał mieszkać w Hiszpanii, a ja byłem bardzo nieszczęśliwy w szkole. W wieku 13 lat, odmówiłem chodzenia dłużej do szkoły. To był mój jedyny akt buntu jako dziecko.

Michael Newton o sobie

tłumaczenie: Jakub Wawrzyńczak

thumb nevton1

Wędrówka Pomiędzy Życiami

Jestem tradycyjnym terapeutą. Nie zajmowałem się nigdy regresją związaną z przeszłymi wcieleniami, czy czymkolwiek z tego, czym się obecnie zajmuję. Moja praca skupiała się głównie na stosowaniu metod modyfikacji behawioralnej w pracy z ludźmi z zaburzeniami snu, depresją, itd.

Z biegiem czasu pojawiali się ludzie pytający, czy z uwagi na to, że w swojej pracy wykorzystuję hipnozę, nie mógłbym sprowadzić ich do przeszłych żyć. W tych czasach byłem bardzo kategoryczny. Zwykłem mawiać: „Nie zajmuję się takimi rzeczami. Bardzo mi przykro, ale jestem bardzo tradycyjny w mojej akademickiej orientacji. Będzie pan/pani musiała poszukać kogoś innego”.

Ken Wilber - wywiad

Steve Paulson, 28.04.2008,

WilberPisałeś o tym, że pomiędzy nauką i religią trwa filozoficzna zimna wojna. Czy myślisz, że są one zasadniczo w konflikcie?

Osobiście nie. Ale to zależy od tego co masz na myśli mówiąc o nauce i co masz na myśli mówiąc o religii. Są przynajmniej dwa główne typy religii. Jeden opiera się na wierze w mityczny lub magiczny dogmat. Większość ludzi z pewnością to ma na myśli mówiąc o religii. Nauka dość gruntownie rozmontowała mityczne religie. Jednak praktycznie wszystkie wielkie religie uznają różnicę pomiędzy „egzoteryczną” lub zewnętrzną religią, a „ezoteryczną” lub wewnętrzną religią. Wewnętrzna religia bywa bardziej kontemplacyjna, mistyczna i eksperymentalna, mniej kognitywna i konceptualna. W rzeczywistości nauka sympatyzuje z tradycjami kontemplacyjnymi jeśli chodzi o metodologię.

Nowa biologia

Umysł Ponad Materią

Mądrość Twoich Komórek to nowa biologia, która znacząco zmieni cywilizację i świat, w którym żyjemy.

thumb BruceLiptonBruce Lipton proponuje nowe spojrzenie i rozumienie współzależności między żywymi organizmami, środowiskiem — a wpływem myśli, percepcji i podświadomości — w wyrażeniu uzdrawiającego potencjału naszego ciała. 
Rewolucyjne badania Bruce’a Liptona odkryły brakujące ogniwo między biologią, psychologią i duchowością. 
Dr Lipton jest geniuszem — jego przełomowe odkrycia dają narzędzia pozwalające odzyskać suwerenność w naszym życiu, pozwala zrozumieć jaki wpływ na życie mamy sami. To my o wszystkim decydujemy, nasze myśli, środowisko, emocje.  Polecam niniejszą lekturę każdemu, kto jest gotów i pragnie podjąć pełną odpowiedzialność za siebie i naszą planetę.

Podkategorie